Top Performers

 

2019-20 Season - Age Group Winners

 

      Boys                              Girls

U8                           Owen Llewelyn        Jade Clencie

U9                           Darian Kirsz               Samantha Boik

U10                         Harry Watts               Julia Clencie

U11                         Charlie Laing             Zoey Ryan

U12                         Ethan Renda              Cat Brereton

U13-16                    Riley NeeCowan       Sugi NeeCowen

 

Club Champions 2019-20:

 

Junior:

Boys: Harry Watts (U10)

Girls: Julia Clencie (U10)

 

Senior:

Boys: Riley NeeCowan (U14)

Girls: Sugi NeeCowen (U15)

2018-19 Season - Age Group Winners

 

      Boys                              Girls

U8                      Darian Kirsz                    Alexandra Palmer

U9                      Harry Watts                    Julia Clencie

U10                    Charlie Laing                  Zoey Ryan

U11                                                              Vivienne Stanton Bieber

U12                    

U13-16               Ilija Simonovski              Sugi NeeCowen

 

Club Champions 2018-19:

 

Junior:

Boys: Harry Watts (U9)

Girls: Zoey Ryan (U10)

 

Senior:

Boys: Jal Wishart (U14)

Girls: Sugi NeeCowen (U13)

 

 

2013/2014 Top Performers:

Age group Winners:

           Boys                           Girls

U8                      Aaron Doyle                     Katie Oliver

U9                      Ilija Simonovski                Georgia Turcu

U10                    Anthony Caminiti             Jennifer Ou

U11                    Josh Hazelton                   Rachel Hannan 

U12                    Micahael Manteaw           Rosie Mlikota

U13-16               Lachlan Higgs                   Emma Hannan

 

 

Team Manager Award:

Boys: Yane Somonovski, Oliver Craft

Girls: Siobhan Kennedy

Club Champions:

Junior:

 

Boys: Anthony Caminiti (U10)

Girls: Georgia Turcu (U9) and Lucinda Derrett (U12)

Senior:

Boys: Lachlan Higgs (U16)

Girls: Emma Hannan (U14)

Pb Achievers:

         David Hahn

Rosanna Gift Winners:

Ontrack: Prendergast

Open:     Caleb Adekoya

 

 

 

 

 

2012/2013 Top Performers:

Age group Winners:

           Boys                           Girls

U8             Ilija Simonovski                Georgia Turcu

U9            Anthony Caminiti               Hannah Zerna

U10          James Sekulovski            Abigail Derrett 

U11          Michael Manteaw              Lucinda Derrett  

U12          Alex Georgopoulos               Taylor Langford

U13-16     Hemi Raheke                    Jazmyn Keppel                                                 

 

Team Manager Award:

Boys: Joel Prendergast

Girls: Caitlin Wagg

 

Club Champions:

Junior:

Boys: Aaron Luber (U12)

Girls: Lucinda Derrett (U11)

Senior:

Boys: Hemi Raheke (U16)

Girls: Jazmyn Keppel (U16)

 

Pb Achievers:

         Alex Georgopoulos

 

Rosanna Gift Winners:

Ontrack: Lilijana Hill

Open:     Siobhan Kennedy

 

 

2011/2012 Top Performers:

Age group Winners:

           Boys                           Girls

U8             Anthony Caminiti              Hannah Zerna

U9            Josh Hazelton                   Rachel Hannan

U10          Michael Manteaw             Lucinda Derrett   

U11          Rhys Rigoni                      Taylor Langford

U12         Brayden King                     Emma Hannan

U13-16  Joshua Owen                   Jazmyn Keppel                                                   

 

Team Manager Award:

Boys: Josh Philip

Girls: Bridget  Kennedy

 

Club Champions:

Junior:

Boys: Rhys Rigoni (U11)

Girls: Emma Hannan (U12)

Senior:

Boys: Hemi Raheke (U15)

Girls: Jazmyn Keppel (U15)

Pb Achievers:

Hemi Raheke 37 PB's:

 

Rosanna Gift Winners:

Ontrack Girl: Georgia Turcu (U7)

Ontrack Boy: Aaron Doyle (U6)

Open: Caleb Adekoya 

 

2010/2011 Top Performers:

Age group Winners:

 Boys                        Girls

 

U8            Zachary Stowell               Rachel Hannan

U9            Michael Manteaw             Lucinda Derrett

U10          Rhys Rigoni                     Taylor Langford

U11          Benjamin Collins            Emma Hannan

U12          Zac Hankinson                Tahlia Dow

U13                                                      Tarlya Mills

U14          Hemi Raheke                   Jazmyn Keppel

U15          Laurence Schubert          Jade Crabtree

U16                                                       Joanna Stewart

 

Team Manager Award:

Boys: Hayden Stowell

Girls: Charli Hare

 

Club Champions:

Junior:

Boys: Rhys Rigoni (U10)

Girls: Emma Hannan (U11)

Senior:

Boys: Hemi Raheke (U14)

Girls: Jazmyn Keppel (U14)

Pb Achievers:

Hemi Raheke and Joshua Owen  33 PB's:

Rosanna Gift Winners:

Ontrack Girl: Georgia Turcu

Ontrack Boy: Ilija Simonovski.

Open : Rachel Ware U10

 

 

2009/2010 Top Performers

Age Group Winners 

 BoysGirls

U8Joshua CollinsRosie Mlikota

U9Rhys RigoniTaylor Langford

U10Benjamin CollinsEmma Hannan

U11Zac HankinsonTahlia Dow

U12Robert ToddNatalie Starr

U13Hemi RahekeJazmyn Keppel

U14Laurence SchubertOlivia Whitten

U15 Joanna Stewart

   

Team Manager Award 

 Matthew Harte (U10)Rebecca Coe (U11)

   

Club Champions: 

Junior: 

 Benjamin Collins (U10)Emma Hannan (U10)

Senior: 

 Hemi Raheke (U13)Jazmyn Keppel (U13)

PB Achiever 

 Eloise Derrett & Grace Whitten 

Rosanna Gift Winners:

Ontrack Boy: Zachary Stowell

Ontrack Girl: Rachael Hannan

Open: Chelsea Edgar U8

 

 

2008/2009 Top Performers

Age Group Winners 

 BoysGirls

U8Rhys RigoniMikayla Peterson

U9Brayden KingEmma Hannan

U10Zac HankinsonTahlia Dow

U11Lachlan HiggsChloe Burns

U12Hemi RahekeJazmyn Keppel

U13Laurence SchubertJade Crabtree

U14Angus McKinnonJoanne Stewart

U15Peter BovoOlivia Reinbold

   

Team Manager Award 

 Cameron Elliott (U10)Chloe Landy (U9)

   

Club Champions: 

Junior: 

 Benjamin Collins (U9)Emma Hannan (U9)

Senior: 

 Laurence Schubert (U13)Jade Crabtree (U13)

PB Achiever 

 Jazmyn Keppel